Kampprogrammet for Indefodbold.dks DM i Indendørs Fodbold 2019/2020 afventer nu blot den endelige stilling i Grand Prix Masters pointfordelingen.

Selve puljestrukturen og tidspunkterne kendes allerede nu og kan ses herunder.

Vigtigt: antal DM finalister er ændret og wild-card ordningen er udfaset.

Overordnet stævnestruktur ved DM

  • 12 hold i alt

  • PULJEKAMPE: 3 puljer á 4 hold

  • MELLEMPULJER: 3 puljer á 3 hold

  • SEMIFINALEPULJER: 2 puljer á 3 hold

  • FINALERUNDEN: 5 kampe KNOCK OUT

  • FINALE: 2 hold

Noter:

  1. Tommerup Efterskole er sikker på invitation pga DM 2019
  2. Resten af deltagerne er de 11 hold, der har flest point tirsdag d. 13. jan. kl. 12.00
  3. Kamplængde er 9 minutter
  4. Bolden gives op ved lodtrækning
  5. Sidste-minut frispark giver straffe
  6. Pulje- og mellemrunder: dårligste hold ryger ud
  7. Guld, sølv og bronze-kampe er “knock out”-kampe
  8. Alle kampe spilles i én og samme hal

DM tidsskema

Kl.Programpunkt
12.00Dørene åbnes for indgang
13.30Præsentation af hold og spillere
13.45Opvarmningsshow
14.00Puljekampe (pulje 1, 2 og 3)
16.30Pauseshow
17.00Mellemrundespil (mellempulje 1 og 2)
18.30Pause / spisning
19.30Opvarmningsshow
19.40Semifinalekampe
20.35Finalekampe
21.10Finale (guldkamp)
21.20Kåring af bedste spillere (live publikumsafstemning)
21.30Præmieoverrækkelser
21.40Studie - interviews med hold / spillere
22.15Slut

Så er vores seedning til puljerne

Pulje 1

  • Tommerup Efterskole

  • Vesterå

  • Clara Velvære

  • 5E Byg

Pulje 2

  • Inkarneret Tattoo Studio

  • Grafisk ID/BDO

  • MD Sport & Fysioterapi

  • Truenordicsport.com

Pulje 3

  • Midtjysk Tag

  • Projekt Milen

  • Stark Arena Assens

  • Mitech

Stand-by hold: Neoperl Nordic / Craft

DM kampprogram d. 18. januar 2020

Danmarksmesterskabet i indendørs fodbold i Forum Horsens
Nr.Kl.PuljeHjemmeUde
114:00Pulje A[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
214:09Pulje A[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
314:18Pulje B[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
414:27Pulje B[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
514:36Pulje C[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
614:45Pulje C[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
714:54Pulje A[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
815:03Pulje A[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
915:12Pulje B[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1015:21Pulje B[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1115:30Pulje C[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1215:39Pulje C[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1315:48Pulje A[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1415:57Pulje A[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1516:06Pulje B[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1616:15Pulje B[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1716:24Pulje C[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
1816:33Pulje C[Kendes 13. jan.][Kendes 13. jan.]
Pauseshow
1917:00Mellempulje 1A1B2
2017:09Mellempulje 2B1C2
2117:18Mellempulje 3C1A2
2217:27Mellempulje 1B2C3
2317:36Mellempulje 2C2A3
2417:45Mellempulje 3A2B3
2517:54Mellempulje 1C3A1
2618:03Mellempulje 2A3B1
2718:12Mellempulje 3B3C1
Pauseshow
2819:40Semifinalepulje 1Vinder M1Nr. 2 M2
2919:49Semifinalepulje 2Vinder M2Nr. 2 M1
3019:58Semifinalepulje 1Nr. 2 M2Nr. 2 M3
3120:07Semifinalepulje 2N2. 2 M1Vinder M3
3220:16Semifinalepulje 1Nr. 2 M3Vinder M1
3320:25Semifinalepulje 2Vinder M3Vinder M2
3420:345. - 6. PladsNr. 3 Semifinalepulje 1Nr. 3 Semifinalepulje 2
3520:43Semifinale 1Vinder Semifinalepulje 1Nr. 2 Semifinalepulje 2
3620:52Semifinale 2Vinder Semifinalepulje 2Nr. 2 Semifinalepulje 1
3721:013. - 4. PladsTaber Semifinale 1Taber Semifinale 2
3821:10FinaleVinder Semifinale 1Vinder Semifinale 2
Loading...